„Ta władza nigdy sama z siebie niczego nie dała. Oni przede wszystkim najpierw zabierają”. Posłanki PO i Prezydent Gdańska apelują, by pilnować wyborów.

2023-08-04

– To w was i w nas jest siła – przekonywała pod fontanną Neptuna w Gdańsku w piątek 4 sierpnia 2023 roku prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz, która wspólnie m.in. z parlamentarzystkami PO apelowała by nie tylko głosować w jesiennych wyborach, ale też pilnować ich uczciwego przebiegu w ramach inicjatywy Obywatelska Kontrola Wyborów Koalicji Obywatelskiej – Pilnuję Wyborów.

– Ta Obywatelska Kontrola Wyborów jest po to, żeby każdy, dzień po wyborach miał takie poczucie, że zrobił wszystko żeby te wybory, które nie są już równe, nie są uczciwe, żeby one jednak, przynajmniej w dniu wyborów były na równych zasadach – przekonywała na piątkowym briefingu zorganizowanym przy fontannie Neptuna na Długim Targu w Gdańsku, posłanka Agnieszka Pomaska (Koalicja Obywatelska), która zapowiedziała, że inicjatywa Obywatelska Kontrola Wyborów Koalicji Obywatelskiej – Pilnuję Wyborów odwiedzi tego dnia również Chojnice, Żukowo, Malbork i Kwidzyn. – Te wybory mają fundamentalne znaczenie dla każdego z nas, jak tutaj stoimy. Nasza strona www.pilnujewyborow.pl jest czynna 24 godziny na dobę. Mamy już ponad 30 tysięcy chętnych do tego, żeby pilnować tych wyborów – zaznaczyła.

Odnosząc się do rządów Zjednoczonej Prawicy zastrzegła zaś, że: – Ta władza nigdy sama z siebie niczego nie dała. Oni przede wszystkim najpierw zabierają.

źródło: zawszepomorze.pl

Czytaj więcej

Obejrzyj zapis transmisji z wiecu

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk