Donald Tusk we Wrocławiu. Wielki wiec i tłumy na Nowym Targu. „Wierzymy w wolną Polskę”.

2023-06-24

Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, w ramach akcji #TuJestPrzyszłość kontynuuje wizytę w województwie dolnośląskim. W sobotę 24 czerwca przyjechał na spotkanie do Wrocławia. Wydarzenie rozpoczęło się przed godz. 13.00 na Nowym Targu. – Wierzymy w wolną Polskę – powiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, który również pojawił się na wiecu. – Te tłumy to dowód na to, że Polska się przebudziła – dodał chwilę później Donald Tusk. Według szacunków Centrum Zarządzania Kryzysowego w wiecu wzięło udział 10 tys. osób.

Wiec przewodniczącego PO Donalda Tuska rozpoczął się 24 czerwca we Wrocławiu na pl. Nowy Targ przed godz. 13:00. Spotkanie miało charakter otwarty. Jego uczestnicy zaczęli zbierać się na placu wcześniej. Przynieśli flagi Polski i Unii Europejskiej oraz transparenty z hasłami „Wolna Polska”, „Demokratyczna Polska”. Skandowali: „Tu jest Polska!”, „Mamy dość!”.

– Wybieramy się na wiec Donalda Tuska do Wrocławia, bo nie mogliśmy pojechać 4 czerwca do Warszawy. Mam nadzieję, że będą tłumy, bo to bardzo ważne spotkanie. Nie można siedzieć w domu z założonymi rękami, jeśli chce się coś zmienić w kraju – mówi pani Magdalena z Wałbrzycha.

Donald Tusk kontynuuje swoją wizytę na Dolnym Śląsku. Wcześniej odwiedził Kłodzko i Jelenią Górę, gdzie spotkał się m.in. z Jackiem Sutrykiem, prezydentem Wrocławia.

W wiecu przewodniczącego PO wzięła również udział posłanka Agnieszka Pomaska, która podsumowała wydarzenie na swoim profilu na portalu Facebook:

Wspaniały, radosny dzień we Wrocławiu. Wiec Donalda Tuska to też wiele osobistych spotkań, rozmów i oczywiście wspólnych fotografii. Dziękuję za te wszystkie sympatyczne chwile!

źródło: wroclaw.pl

Czytaj więcej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk