Po torach na lotnisko

2007-04-300

pociagDotacja na budowę linii SKM na lotnisko byłaby świetną wiadomością dla Gdańska. Dane statystyczne za pierwsze trzy miesiące wskazują, że rekord liczby pasażerów obsłużonych przez Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy zostanie w tym roku pobity bardzo szybko. Niestety często krócej trwa lot z Londynu do Rębiechowa niż przedostanie się z Gdańskiego lotniska do centrum miasta.

Dlatego szybkie powstanie sprawnego transportu szynowego na tym odcinku jest po prostu niezbędne. Opracowywane obecnie studium wykonalności trzeciego etapu Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej obejmuje wiele zadań, m.in. rozbudowę tras tramwajowych w kierunku Gdańska Południe, budowę linii od pętli „Siedlce” ul. Nowolipie, Rakoczego i Bulońską oraz w ul. Nowej Wałowej od ul. Jana z Kolna do ul. Siennickiej. Nie uwzględnia jednak budowy linii tramwajowej do Rebięchowa. Ale nawet sam fakt objęcia studium poszczególnych tras nie daje gwarancji ich realizacji, ze względu na ograniczoność środków.

Dlatego sceptycyzm w przypadku budowy alternatywnej formy transportu na lotnisko należy odrzucić i wykorzystać szansę jaką daje nam historia. Wykażmy się pełną determinację w zabieganiu o budowę kolejki SKM do Portu Lotniczego. Walczmy o to tak samo zawzięcie jak walczyliśmy o EURO 2012!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk