„To co się dzieje w Orlenie, tak jak w soczewce zawiera w sobie wszystkie patologie państwa PiS.” Konferencja prasowa po posiedzeniu zespołu ds. wyjaśnienia okoliczności i skutków sprzedaży aktywów i majątku Grupy Lotos S.A.

2023-05-25
W czwartek 25.05 w Sejmie RP po posiedzeniu zespołu ds.wyjaśnienia okoliczności i skutków sprzedaży aktywów i majątku Grupy Lotos S.A. odbyła się zorganizowana przez posłów Agnieszkę Pomaską i Tadeusza Aziewicza konferencja prasowa z udziałem dr Dariusza Wieczorka i mec. Sławomira Staszaka. 
 
– Ta bulwersująca transakcja dziś okazała się jeszcze bardziej szokująca. Podczas dzisiejszego posiedzenia Zespołu, dzięki naszym ekspertom, ich wyliczeniom i dotarciu do dokumentów dowiedzieliśmy się, że sprzedaż Grupy Lotos spółce Saudi Aramco jest mocno wątpliwa jeśli chodzi o sensowność i wysokość tej transakcji. Dowiedzieliśmy się również, że aktywa Grupy Lotos zostały przy tej sprzedaży zaniżone o 4,4 mld złotych. To jest strata Orlenu na tej transakcji – mówiła posłanka Agnieszka Pomaska. 
 
– To co się dzieje w Orlenie, tak jak w soczewce zawiera w sobie wszystkie patologie państwa PiS. To dotyczy kwestii choćby praw konsumenta, bezpieczeństwa Państwa ale i nadzoru właścicielskiego – mówił poseł Tadeusz Aziewicz.
 
https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk