„Tu Jest Przyszłość”. Politycy Koalicji Obywatelskiej spotkali się z mieszkańcami powiatu gdańskiego

2023-05-18

Dzisiaj w Cieplewie z mieszkańcami powiatu gdańskiego spotkali się parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej z akcją „Tu Jest Przyszłość”. Gmina Pruszcz Gdański to kolejny przystanek na trasie polityków opozycji w ramach akcji „Tu Jest Przyszłość”.

W Domu Kultury w Cieplewie mieszkańcy powiatu gdańskiego mieli możliwość porozmawiać z posłami na Sejm RP: Agnieszką Pomaską, Joanną Fabisiak, Krzysztofem Piątkowskim, Ryszardem Wilczyńskim, senatorem Ryszardem Świlskim oraz europosłanką Magdaleną Adamowicz.

Zaproszonych gości oraz uczestników, którzy zasiedli w sali kinowej Domku Kultury przywitał wicewójt gminy Pruszcz Gdański Andrzej Chmielewski.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkich wypowiedzi polityków Koalicji Obywatelskiej a w dalszej części pytania gościom zadawać mogli także uczestnicy spotkania.

Mieszkańcy powiatu gdańskiego pytali m.in. o sprawy związane z aborcją i zapłodnieniem in vitro, problemy samorządu terytorialnego czy o kryzys w jakim znalazło się w ostatnim czasie polskie rolnictwo.

W spotkaniu uczestniczyli także burmistrz miasta Pruszcz Gdański Janusz Wróbel oraz wicestarosta powiatu gdańskiego Marzena Biernacka.

Akcja „Tu Jest Przyszłość” to inicjatywa, która rozpoczęła się w marcu a  w jej ramach parlamentarzyści spotykają się z mieszkańcami, by poznać ich problemy. Takie eventy odbywają się w całej Polsce, w każdym województwie i w każdym powiecie.

źródło: naszpruszcz.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk