Puste pomieszczenia, w których hula wiatr i miliony od spółek Skarbu Państwa. Kontrola posłów KO w brukselskiej organizacji Business and Science Poland.

2023-03-21

Obóz rządowy milczy ws. kolejnej instytucji pod politycznym wpływem Partii Republikańskiej i Adama Bielana. Jak ujawniła WP, Związek Pracodawców Business & Science Poland został obsadzony przez koalicjanta PiS.

(…)

Politycy opozycji domagają się wyjaśnień po tekście Wirtualnej Polski „Pajęczyna Bielana. Ujawniamy, jak PiS podzielił polityczne łupy z partią Republikańską”. Pokazano w nim, że Związek Pracodawców Business & Science Poland to kolejne miejsce obsadzane przez Partię Republikańską i jej szefa Adama Bielana. Pieniądze na działalność wykładają giganci Skarbu Państwa, m.in. Orlen, LOT, KGHM i Giełda.

(…)

W trzyosobowym zarządzie zasiadają dwie osoby związane ze środowiskiem Partii Republikańskiej. To prezes Artur Zasada, były poseł Porozumienia Jarosława Gowina. Adam Bielan występował w jego spotach wyborczych. W zarządzie jest też Wojciech Kasprowski, członek zarządu Partii Republikańskiej. W 2021 roku cały zarząd otrzymał 1,3 mln zł wynagrodzenia, czyli średnio po ponad 400 tys. zł na głowę. Pensje to największy koszt funkcjonowania Związku, który oficjalnie ponosi w ostatnich latach straty. W 2021 roku na wynagrodzenia poszło 5,8 mln zł; jak wynika ze sprawozdań BSP, związek miał wówczas dziewięć etatów. Według źródeł WP oddanie nadzoru nad tą instytucją Partii Republikańskiej to element tajnej umowy koalicyjnej z PiS. 

(…)

Z kolei Dariusz Joński i Agnieszka Pomaska poinformowali na Twitterze, że we wtorek odwiedzili siedzibę Związku Pracodawców Business&Science w Brukseli.

Wspólnie z Dariuszem Jońskim próbowaliśmy dziś odnaleźć 3 prezesów brukselskiej organizacji utrzymywanej przez polskie spółki Skarbu Państwa – Business&Science Poland. Okazuje się, że członkowie zarządu bywają w Brukseli… raz w miesiącu. W 2021 roku dostali po 400 tys.zł na głowę – napisała na Tweeterze posłanka Agnieszka Pomaska.

źródło: wp.pl

Czytaj więcej

Obejrzyj relację Posłów z kontroli

 

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk