„Urządzacie nagonkę na tych, którzy stają po stronie ofiar”. 6. Dzień Tygodnia w Radiu ZET.

2023-03-11

W sobotę 11 marca gośćmi programu „6. Dzień Tygodnia w Radiu ZET” i Andrzeja Stankiewicza byli: Joanna Mucha — Polska 2050, Krzysztof Śmiszek — Lewica, Ryszard Czarnecki — PiS, Łukasz Rzepecki — Kancelaria Prezydenta oraz Agnieszka Pomaska — Koalicja Obywatelska.

(…)

— Z waszych ust ani razu nie usłyszałam w ostatnich dniach słowa wsparcia dla ofiar pedofilii — powiedziała Agnieszka Pomaska. — Urządzacie nagonkę na tych, którzy stają po stronie ofiar, które nadal odczuwają ból. (…) Po nagonce na naszych posłów Magdalenę Filiks i Piotra Borysa nadal powtarza się to samo kłamstwo w TVP Info — mówiła posłanka.

Zaznaczyła, że media publiczne powinny patrzyć władzy na ręce, a nie robić „propagandę za 3 mld zł rocznie i za pieniądze z abonamentu”. — Chciałabym mieć na piśmie co na tę sprawę kolejne instytucje, które powinny zacząć działać — dodała.

(…)

Posłanka Agnieszka Pomaska stwierdziła również, że „Jan Paweł II nie zasłużył na takich obrońców”. Zwróciła przy tym uwagę, że wyciąganie pedofilii w kościele uderza też w jej ofiary. – Ci ludzie wciąż żyją, i to, co się dzieje potęguje ból tych osób – powiedziała.

Politycy odnieśli się też do wezwania – które później przemianowano na zaproszenie – ambasadora USA Marka Brzezińskiego przez MSZ. – Ręce opadają. Różnica między wezwaniem a zaproszeniem jest diametralna, to jak z wezwaniem lub zaproszeniem rodzica do szkoły. PiS wykorzystuje Jana Pawła II do swojej brudnej walki politycznej. Ja się nie mogę na to zgodzić – mówiła posłanka Pomaska.

źródło: radiozet.pl

Czytaj więcej

Obejrzyj cały program z udziałem posłanki Pomaskiej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk