„Jestem załamana. Wzięłam lokal, kredyt na wykończenie. A teraz co?”. Na osiedlu z Mieszkania Plus postawili znicz

2023-02-23

Mieszkańcy osiedla wybudowanego w Gdyni w ramach programu Mieszkanie Plus apelują o pomoc. Po ostatnich kalkulacjach ich lokale okazują się dwukrotnie czy trzykrotnie droższe niż podczas podpisywania umowy. – No cóż, czujemy się podle. Ogołacane są nasze portfele, jak również nasz stan psychiczny – mówią.

Program Mieszkanie Plus miał być szansą dla osób, których nie stać na kupno własnego mieszkania i nie mają zdolności, by otrzymać kredyt w banku. Okazał się jednak – jak wynika z relacji lokatorów – finansową pętlą na szyję.

– Dwa lata temu koszt mojego mieszkania po 30-letnim okresie spłaty miał wynieść 548 tysięcy złotych – wylicza jeden z mieszkańców osiedla przy ulicy Puszczyka w Gdyni. – Według kalkulacji, które otrzymałem z PFR kilka dni temu, koszt ten wzrósł do 1 miliona 477 tysięcy złotych! Gdzie w tym jest wsparcie i pomoc rządu? – pyta mężczyzna. (…)

Na osiedlu przy ulicy Puszczyka pojawili się z interwencją parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej. W rządowym programie dopatrują się nieprawidłowości i zapowiadają, że poruszą problem mieszkańców w Sejmie.

Czytaj więcej w artykule portalu TOK FM

fot. Paweł Radzewicz / TOK FM

Zapoznaj się z artykułami innych redakcji na ten temat:

Gazeta Wyborcza Trójmiasto

Zawsze Pomorze

Super Express Polityka

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk