„Walentynki dla In Vitro” w Kwidzynie. Briefing i zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy.

2023-02-14

We wtorek (14.02) na rynku w Kwidzynie odbył się briefing prasowy z udziałem Posłanki Agnieszki Pomaskiej, Senatora Leszka Czarnobaja i Zastępcy Burmistrza Kwidzyna Piotra Widza. Tematem briefingu była trwająca w całej Polsce zbiórka podpisów pod Obywatelskim Projektem Ustawy „Tak dla In Vitro”.

– To bardzo ważna chwila. Cały czas pracujemy. „Tak dla In Vitro” to wielka i bardzo ważna inicjatywa. Dziś razem z posłanką Pomaską i senatorem Czarnobajem będziemy zbierać podpisy na kwidzyńskim rynku – mówił wiceburmistrz Kwidzyna Piotr Widz.

– Dziś obchodzimy „Walentynki dla In Vitro”. Od kilku miesięcy zbieramy podpisy, mamy już wymagane 100 tys. ale celujemy w pół miliona. Dziś z gorącymi sercami, tu w Kwidzynie zachęcamy aby podpisać się pod projektem „Tak dla In Vitro”. Wierzymy, że ten program prędzej czy później zostanie przywrócony. Damy każdemu prawo do szczęścia! – mówiła posłanka Agnieszka Pomaska.

– Polska jest dziś jednym z krajów o najniższej dzietności. Jednym z elementów polityki jest polityka prozdrowotna, której ważnym elementem jest in vitro. Wierzymy, że już niedługo ten program będzie znów miał wpływ na zwiększenie dzietności w Polsce – mówił senator Leszek Czarnobaj.

Obejrzyj zapis transmisji z briefingu

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk