„Bo dzisiejszy patriotyzm oznacza także szacunek dla morza i trzymanie go w sercu.” – uroczystości 103. rocznicy Zaślubin Polski z morzem

2023-02-10

103 lata temu, 10 lutego 1920 roku w Pucku, gen. Józef Haller dokonał aktu Zaślubin Polski z Bałtykiem. Główne uroczystości rocznicowe odbyły się w piątek w puckim Porcie.

Podczas uroczystości przemawiała m.in. gospodarz obchodów – Burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska oraz zaproszeni goście. List do mieszkańców Pucka wystosował również marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

„Dziś rocznica ta jest okazją do refleksji na temat zmieniającej się sytuacji międzynarodowej, bo chociaż Morze Bałtyckie przestało dzielić i stało się przestrzenią przyjaznej współpracy między leżącymi nad nim państwami, to w obliczu wydarzeń w Ukrainie musimy pamiętać, że nic a zwłaszcza pokój i stabilizacja nie są dane raz na zawsze” – napisał Marszałek Grodzki w liście odczytanym przez senatora Sławomira Rybickiego.

Do zebranych przemówiła także Posłanka Agnieszka Pomaska, która podziękowała Burmistrz Pruchniewskiej, że „nigdy nie pozwoliła zawłaszczyć tego pięknego święta. Bo dzisiejszy patriotyzm oznacza także szacunek dla morza i trzymanie go w sercu.”

Obejrzyj zapis video przemówienia Posłanki Pomaskiej

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk