„Oszukaliście polaków na ponad 5,5 mld złotych” – Agnieszka Pomaska w Sejmie

2023-01-12

W czwartek (12.01) podczas trwającego posiedzenia Sejmu głos w dyskusji z udziałem Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka zabrała posłanka Agnieszka Pomaska.

W swoim wystąpieniu mówiła m.in. o wyprzedaży Lotosu.

-Mówiliście, że nie będzie można sprzedać Lotosu Rosjanom. Otóż jest dokładnie odwrotnie. Jak wygląda umowa podpisana z Saudi Aramco? Wygląda tak, że oddaliście za 1,2 mld złotych  30 proc. udziałów w Lotosie. Eksperci wyliczają, że te 30 proc. udziałów jest tak naprawdę warte 7 mld złotych. Czyli oszukaliście polaków na 5,5 mld złotych! Oddaliście węgierskiemu MOLowi ponad 400 stacji Lotosu. Węgry i Arabowie. Z kim oni współpracują? Czy to są bezpieczne transakcje? Oczywiście nie – mówiła posłanka Pomaska. -Podpisaliście umowę niekorzystną dla Lotosu, niekorzystną dla dla Orlenu, niekorzystną dla budżetu państwa. A na końcu może być tak, że przyjdzie kto chce – niewykluczone, że ktoś z Rosji i przejmie tę polską perełkę, polski Lotos – dodała.

Agnieszka Pomaska poruszyła również kwestię podwyżek cen biletów kolejowych.

-Panie Ministrze, szybka weryfikacja. Bilet z Berlina do Lipska nie kosztuje 300 złotych, a można go kupić za równowartość 60 złotych. To po pierwsze. I przykładowe 600 kilometrowe trasy w Europie i ceny ich biletów: Madryt-Barcelona – 27 euro za 4 osoby, Berlin-Frankfurt – 250 zł, nawet bilet Paryż-Stuttgard kosztuje mniej niż bilet na trasie Gdańsk-Kraków.  Za bilet z Gdańska do Krakowa polska rodzina musi zapłacić 860 złotych za 4 osoby. W dwie strony jest to ponad 1700 złotych. Proszę to sprawdzić i przestać kłamać! – mówiła posłanka Pomaska.

Całe wystąpienia posłanki Agnieszki Pomaskiej obejrzysz tu:

Kwestia wyprzedaży Lotosu

Podwyżki cen biletów kolejowych

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk