„Tak dla In Vitro” w Tczewie. Zbiórka podpisów na tczewskim Manhattanie.

2022-12-06

We wtorek (06.12) na tczewskim targowisku Manhattan odbyła się zbiórka podpisów pod Obywatelskim Projektem Ustawy „TAK dla In vitro”. Na Suchostrzygach pojawiła się, m. in. Agnieszka Pomaska, posłanka Platformy Obywatelskiej i jednocześnie pełnomocniczka Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla in vitro”. Podpis pod projektem złożył, m.in. Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. (…)

– W latach 2013 – 2016 obowiązywał rządowy program refundacji in vitro, dzięki któremu urodziło się 22 tysiące dzieci – mówiła w Tczewie posłanka Agnieszka Pomaska. – Obecnie polskie rodziny nie mają takiej formy wsparcia – tymczasem z bezpłodnością może borykać się nawet 3 miliony osób. Polska jest jednym z pięciu krajów UE, które nie refundują in vitro. Chcemy to zmienić – dodała posłanka.

Agnieszka Pomaska zauważyła, że 6 grudnia jest dniem szczególnym.

– To takie wyjątkowe święto – Mikołajki. Wszystkie dzieci cieszyły się z prezentów. To jest też taki moment, taki dzień, kiedy widzimy, jaką radość rodzicom mogą dawać ich małe pociechy – dzieci. To też jest dla nas motywacją, aby tych podpisów pod ustawą o In vitro zebrać jak najwięcej. Żebyśmy byli obecni w każdym mieście i miasteczku, w każdym powiecie. Żeby każdy kto ma poczucie, że w Polsce powinno się rodzić więcej dzieci, trzeba wspierać finansowo tych, którzy chcą mieć potomstwo a nie mogą. Żeby te dobre projekty wspierać z budżetu państwa.

Pod projektem podpisał się również prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki oraz wiceprzewodnicząca rady miasta Iwona Nitza.

– Jako ojciec czwórki dzieci wesprę każdą inicjatywę, która sprawi, że osoby, które do tej pory nie mogły cieszyć się z rodzicielstwa, będą mogły poczuć to szczęście – zapewnił prezydent Tczewa. – Jeżeli mogą zostać rodzicami poprzez in vitro – wspieram to. Wspierajcie i wy – dodał Mirosław Pobłocki.

źródło: zawszepomorze.pl

Czytaj więcej

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk