„Zaczynamy zbiórkę podpisów poparcia dla tego ważnego projektu, bo dzieci to przyszłość. Zbierzemy tyle podpisów, że PiS nie będzie miał wyjścia i poprze nasz pomysł!”

2022-11-18

„In vitro to ludzie” – pod tym hasłem trwa zbiórka 100 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o refundacji In vitro przez państwo. Projekt zakłada, że na realizację programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności corocznie zostaną przeznaczone środki z budżetu państwa w wysokości nie niższej niż 500 mln zł. Inaugurująca akcję konferencja prasowa – z udziałem m.in. Przewodniczącego PO Donalda Tuska, Premier Ewy Kopacz i Marszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej –  odbyła się dziś w jednym z warszawskich żłobków.

Projekt zainicjowała Wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Ewa Kopacz, wspierając Obywateli w walce o równy dostęp do leczenia. Jego założeniem jest przeznaczenie środków na politykę zdrowotną w obszarze leczenia niepłodności, w tym finansowanie procedur medycznych wspomaganej prokreacji, między innymi in vitro. 

Przewodniczącą Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej jest Posłanka Agnieszka Pomaska, która tak podkreślała dziś podczas konferencji znaczenie inicjatywy: „Zaczynamy zbiórkę podpisów poparcia dla tego ważnego projektu, bo dzieci to przyszłość. Zbierzemy tyle podpisów, że PiS nie będzie miał wyjścia i poprze nasz pomysł!”

Obejrzyj zapis video z konferencji prasowej

ODWIEDŹ STRONĘ WWW.TAKDLAINVITRO.PL

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk