Pół miliarda rocznie na refundację in vitro. Od piątku zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy.

2022-11-17

„In vitro to ludzie” – pod tym hasłem w piątek rozpoczyna się zbiórka 100 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o refundacji in vitro przez państwo.

– Poparcie społeczne dla tego projektu jest ogromne. Polacy chcą, by in vitro było realnie dostępne dla wszystkich potrzebujących tej formy leczenia – mówi „Wyborczej” Marta Górna ze Stowarzyszenia na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji „Nasz Bocian”, członkini komitetu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „TAK dla InVitro!”.

Polska jest jednym z pięciu krajów Europy, które nie refundują leczenia niepłodności metodą in vitro. Projekt zmieniającej to ustawy zainicjowała była premier i minister zdrowia z Platformy Obywatelskiej Ewa Kopacz. Przygotowała go wspólnie z organizacjami pozarządowymi i lekarzami. Komitetem inicjatywy kieruje posłanka PO Agnieszka Pomaska, w jego skład wchodzi m.in Małgorzata Rozenek. Prezenterka TVN i celebrytka prowadzi fundację wspierającą pary leczące się na niepłodność. Sama dzięki in vitro ma troje dzieci.

źródło: wyborcza.pl

Czytaj więcej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk