„Historyczna chwila”, „pisowskie inwestycje”. Fala komentarzy po otwarciu kanału przez Mierzeję Wiślaną.

2022-09-17

Dziś z udziałem m.in. Andrzeja Dudy, Mateusza Morawieckiego, Jarosława Kaczyńskiego, została otwarta nowa droga wodna łącząca Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Po otwarciu przekopu pojawiły się w sieci liczne komentarze, zarówno chwalące tę inwestycję, jak i te bardziej krytyczne. 

— Nie chodzi o to, czy tu będą mogły przepływać największe statki; od tego, by odbierać towar z największych statków, mamy inne porty; od tego, by ładować największe statki, mamy inne miejsca na wybrzeżu Rzeczypospolitej. Chodziło o to, by ta droga symbolicznie była otwarta, by nie trzeba było pytać o zgodę kraju, który nie jest nam przyjazny, kraju, którego władze nie wahają się przed atakowaniem i niewoleniem innych — mówił Andrzej Duda podczas swojego wystąpienia. (…)

„Wydano już 2 miliardy zł. Inwestycja powinna być dokończona. Statki powinny móc dopłynąć do Elbląga. Państwo powinno zagwarantować środki na utrzymanie i zapewnienie funkcjonalności. Wydanie takich pieniędzy na pomnik byłoby wyjątkową niegospodarnością” — ocenia posłanka Agnieszka Pomaska z KO.

źródło: onet.pl

Czytaj więcej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk