„PiS nic nowego nie zbudował”. Pomaska wylicza błędy rządu w polityce obronności Polski.

2022-09-16

„Spójrzmy, co PiS w kwestii obronności zniszczył przez te 7 lat, jak zmarnował potencjał Polski – pozbyli się doświadczonych generałów, oficerów, wymienili kadry nie na lepsze, tylko jak się okazało, na mniej profesjonalne, była też awantura z wejściem do siedziby NATO” – powiedziała w Rozmowie w południe w RMF FM Agnieszka Pomaska. „Jeśli chodzi o politykę obronności Polski to PiS nic nowego nie zbudował” – dodała posłanka Koalicji Obywatelskiej.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska zabrała także głos w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej.

To miała być inwestycja o charakterze gospodarczym. Miały nią jutro przepłynąć duże jednostki, żeby pokazać siłę i funkcję obronną. Nikt jutro na Zalew Wiślany nie wypłynie, nie mówiąc o dopłynięciu do portu w Elblągu – powiedziała polityk. Ten fragment przekopu już jest, więc inwestycję trzeba dokończyć, ale w mądry sposób. Funkcje gospodarcze trzeba dzisiaj rozwinąć – dodała.

W ocenie posłanki do dokończenia tego projektu potrzebne są jednak pieniądze i poważny plan.

Nie plan ministrów PiS, którzy kolejny raz coś skopali. Dzisiaj ten przekop nie będzie nawet pełnił funkcji gospodarczej, a turystyczną. I bardzo dobrze, tylko powinien być zrobiony rachunek ekonomiczny – podkreśliła Pomaska. 

Jak dodała, w inwestycję na Mierzei Wiślanej „wdarła się polityka”, głównym jej celem powinien być interes państwa, województwa i mieszkańców Elbląga. 

Jeśli dzisiaj rząd zaczyna rozbudowę portu czy poszerzanie tej inwestycji od próby zabrania portu Elblągowi, to coś jest nie tak, bo pamiętamy jak zabrano tereny Westerplatte Gdańskowi i nic dobrego z tego nie wyniknęło – oceniła posłanka KO.

Elbląg liczy na korzyści z tej inwestycji, ale na razie mamy ze strony rządu przede wszystkim taką próbę pokazu siły, a z drugiej strony walkę polityczną, która nie sprawia, że przybliżamy się do tego głównego celu, którym jest funkcja gospodarcza, a na końcu obronna, ale do tego jest naprawdę bardzo, bardzo daleko – zaznaczyła Pomaska.

Zapowiedziała, że Platforma Obywatelska będzie „patrzeć władzy na ręce”, tak by przekop Mierzei Wiślanej został dokończony, wypełniał zapowiadane funkcje, a środki publiczne nie były marnotrawione

Tak naprawdę nie ma żadnej poważnej inwestycji, której PiS by nie spartolił – stwierdziła posłanka.

Roch Kowalski zapytał też Agnieszkę Pomaską o wczorajszą wypowiedź lidera PO Donalda Tuska podczas gali M100 Media Award w Poczdamie. Szef Platformy wezwał Niemcy, by wsparły militarnie Ukrainę. 

W kwestii polityki obronności i polityki zagranicznej nie powinno się mieć i szukać wrogów, co robi premier Morawiecki u siebie w kraju, tylko rzeczywiście trzeba twardo stawiać sprawy. To zrobił premier Tusk w Poczdamie. A co robi dzisiaj PiS, przedstawiciele partii rządzącej? Próbują umniejszać jego słowa, próbują zmieniać sens tego, co powiedział. To jest nie do zaakceptowania – powiedziała Pomaska.

Jej zdaniem Prawo i Sprawiedliwość boi się Donalda Tuska, więc robi wszystko, żeby go oczernić. Wystarczy włączyć jeden z kanałów telewizji tak zwanej publicznej, żeby to zobaczyć, tylko, że to są działania przeciwskuteczne jeśli chodzi o interes Polski – oceniła posłanka Koalicji Obywatelskiej.

Szukanie wrogów u siebie w kraju tak, jak robią to premier Morawiecki i prezes Kaczyński to jest naruszanie polskiej racji stanu. Nie można tego robić, to jest po prostu karygodne. Wtedy, kiedy Donald Tusk, osoba w Europie szanowana, upomina się o ukraińskie, o polskie sprawy, wytyka palcem błędy naszych partnerów w Europie, to powinien dostawać ze swojego kraju wsparcie, a dzieje się dokładnie odwrotnie – przekonywała Pomaska.

Czytaj więcej

Obejrzyj całą rozmowę z posłanką Agnieszką Pomaską

źródło: rmf24.pl

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk