„Dmuchane place zabaw i darmowy popcorn odkłamują wszelkie nieprawdy o CPK!” Ministerstwo odpowiada Posłance Pomaskiej

2022-09-07

Dziś (7.09) Posłanka Agnieszka Pomaska otrzymała od Marcina Horały – sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej odpowiedź na ponowną interpelację w sprawie organizowanych przez spółkę Centralny Port Komunikacyjny pikników „#KierunekCPK”.

Interpelację w tej sprawie Posłanka skierowała do Ministra pod koniec lipca. Przypomnijmy – w niedzielę (17.07.) spółka Centralny Port Komunikacyjny zorganizowała w Krokowej (województwo pomorskie, powiat pucki) piknik „KierunekCPK”. Na uczestników czekały atrakcje takie jak: dmuchany plac zabaw, trampoliny, kolejka, malowanie twarzy oraz prowadzone przez animatorów liczne zabawy, warsztaty i konkursy. Na zakończenie festynu organizatorzy przygotowali muzyczną niespodziankę – koncert zespołu disco polo. Gościem specjalnym wydarzenia był minister Marcin Horała – pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego. Nieprzypadkowo piknik odbył się w oddalonej o ponad 400 km od planowanego miejsca budowy CPK Krokowej a następny odbędzie się niespełna 30 km dalej – w Bolszewie. Obie miejscowości leżą na terenie okręgu wyborczego Pana Ministra Horały. Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności trudno nie odnieść wrażenia, że finansowany z publicznych pieniędzy piknik był elementem kampanii wyborczej ministra i rządu PiS.

Agnieszka Pomaska zapytała wówczas m.in. o to w jakim celu spółka Centralny Port Komunikacyjny organizuje finansowane z publicznych środków pikniki promujące projekt w miejscowościach oddalonych o kilkaset kilometrów od planowanego miejsca budowy CPK oraz ile kosztowała organizacja pikniku „#KierunekCPK” w Krokowej.

Po dwóch tygodniach Posłanka otrzymała od Ministra Horały wymijającą odpowiedź mówiącą, że „pikniki w ramach akcji #KierunekCPK organizowane są w całym kraju, w miejscach leżących w wielu różnych okręgach wyborczych.” Marcin Horała prosił również o nie przesądzanie czy w ogóle i z jakiego okręgu wyborczego będzie kandydował w najbliższych wyborach. Wobec braku konkretnych odpowiedzi Agnieszka Pomaska ponowiła pytania.

Tym razem konkretnych odpowiedzi również nie było. Minister tłumaczy, że pikniki są organizowane ponieważ na temat „projektu CPK rozpowszechnionych jest wiele błędnych, nieprawdziwych informacji”.  Kosztów pikników Minister nadal nie podał, chowając się za tajemnicą przedsiębiorstwa.

Agnieszka Pomaska na swoim profilu w portalu Twitter tak skomentowała sprawę: „Dostałam odpowiedź na ponowną interpelację ws.pikników promujących CPK. To niesamowite jak te dmuchane place zabaw i darmowy popcorn odkłamują wszelkie nieprawdy o CPK! Czytam też, że Krokowa, oddalona o 400 km pd Baranowa, tak naprawdę znajduje się tylko 40 km od inwestycji!”

Zapoznaj się z treścią interpelacji Posłanki Pomaskiej i odpowiedziami Ministra Horały

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk