Poseł PiS promował CPK 440 km od miejsca, gdzie ma powstać. Impreza była w jego okręgu wyborczym

2022-07-19

Poruszenie w sieci wywołała informacja o pikniku promującym budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. Impreza, którą zorganizował pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała, odbyła się 440 km od miejsca, gdzie ma powstać lotnisko. Gospodarzem była gmina wchodząca w skład okręgu wyborczego Horały. Poseł PiS zabrał głos w tej sprawie, tłumacząc, że podobne wydarzenia mają miejsce w całej Polsce.

Krokowa to miejscowość na Pomorzu (w powiecie puckim). Pozornie niewiele łączy ją z oddalonym o 440 km Baranowem, gdzie w przyszłości ma powstać największe lotnisko w tej części Europy – Centralny Port Komunikacyjny, jeden z flagowych projektów rządu PiS. Odpowiedzialny za CPK jest Marcin Horała, poseł partii rządzącej i wiceminister infrastruktury. A także łącznik między projektem a wymienioną wyżej 10-tysięczną pomorską gminą. Krokowa leży bowiem w okręgu wyborczym, z którego Horała dostał się do Sejmu. (…)

– Nie ma przypadków. Pan Horała pojechał do swojego okręgu wyborczego, żeby promować się za publiczne pieniądze nas wszystkich. To jest dyskwalifikujące – przekonywała w rozmowie z dziennikarzem Radia ZET posłanka PO Agnieszka Pomaska. (…) Posłanka Pomaska zapowiedziała również złożenie interpelacji w tej sprawie. Tymczasem, wedle harmonogramu kolejny piknik promujący CPK ma się odbyć w Bolszewie niedaleko Wejherowa. To również okręg wyborczy Posła Horały. 

Czytaj więcej

źródło: wiadomosci.radiozet.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk