Nie przepraszają bo…nie muszą? O tym, jak politycy nie wykonują wyroków sądów

2022-07-07

Prawo to ja, zdają się myśleć ci, którzy mimo prawomocnego wyroku sądu nie zamierzają go wykonać. Jarosław Kaczyński nie przeprasza więc Radosława Sikorskiego, a Anna Kołakowska – była radna PiS zapowiedziała, że chociaż wyrok sądu jest prawomocny, to nie przeprosi Agnieszki Pomaskiej. Takie zachowania to anarchizacja prawa – mówią prawnicy.

W 2018 roku Sąd Apelacyjny w Gdańsku uznał, że Agnieszka Pomaska, posłanka Platformy Obywatelskiej, została znieważona przez byłą, gdańską radną Annę Kołakowską. Chodziło o wpis lokalnej polityczki PiS w 2016 roku na jednym z portali społecznościowych. Nad zdjęciem posłanki zamieściła  tekst: ”Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso”.

Kołakowska już wtedy nie chciała dać za wygraną. I złożyła skargę kasacyjną. Sąd Najwyższy jednak ją oddalił. Była radna musi więc przeprosić posłankę oraz wpłacić 10 tys. zł na rzecz fundacji walczącej z hejtem.

– Nie będzie przeprosin, ponieważ nie mogą paść w stosunku do osoby, która gardzi suwerennością państwa polskiego – komentowała Kołakowska, dodając: – Już dawno straciliśmy poczucie, że sądy podejmują sprawiedliwe decyzje. Prowadzą wojnę z rządem, a ofiarą tej wojny są zwyczajni ludzie. Poświęciłam dla Polski całe moje życie i na pewno zrobiłam dla niej więcej niż poseł Pomaska. Nie żałuję swoich słów- stwierdziła publicznie.

Agnieszka Pomaska pytana, czy coś się od tamtego czasu zmieniło, odparła, że nie. Kołakowska nadal nie zamieściła przeprosin na facebookowym portalu.

– To psucie prawa. Moim zdaniem, przy następnym, podobnym konflikcie tej osoby z prawem, nie respektowanie wyroku sądu powinno mieć wpływ na kolejny wyrok – mówi posłanka PO.

Czytaj więcej

źródło: zawszepomorze.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk