Mikołaj Pawlak zapewnia, że „stawał w obronie dzieci i rodzin”. Posłowie mówią, czego nie zrobił

2022-06-22

Mikołaj Pawlak przedstawił informację o działalności Rzecznika Praw Dziecka w 2021 roku oraz uwagi o stanie przestrzegania praw dziecka w Polsce. Zapewnił, że „stawał w obronie dzieci i rodzin”.

Posłowie pytali Rzecznika Praw Dziecka między innymi o to, czy widzi problem braku 13 tysięcy nauczycieli w szkołach, gdzie był, gdy zabierano pieniądze na funkcjonowanie telefonu zaufania, gdy politycy PiS „wyśmiewali problemy psychiczne chorych dzieci” oraz o to, co zrobił w sprawie dramatu w Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie i dlaczego nie zareagował, gdy Tadeusz Rydzyk bronił zakonnic, które – jak donoszą media – „biły i przywiązywały dzieci z niepełnosprawnością intelektualną”.

Czy Rzecznik Praw Dziecka potępi Tadeusza Rydzyka za te słowa? (…) Polskie dzieci nie mają rzecznika, jest tylko osoba, która ma taką tabliczkę na drzwiach – powiedział Michał Krawczyk z Koalicji Obywatelskiej.

Agnieszka Pomaska, nawiązując do ubiegłorocznego sejmowego wystąpienia Mikołaja Pawlaka w koszulce z płodem, pytała, czy w tym roku miałby odwagę założyć koszulkę ze zdjęciem dzieci, które popełniły samobójstwo – 16-letniego Konrada z Gdańska bądź 12-letniej Kingi z Dąbrowy Tarnowskiej. – Wzrost samobójstw jest dramatyczny wśród dzieci i młodzieży. 1400 prób samobójczych w 2021 roku – kontynuowała posłanka KO.

Obejrzyj wystąpienie Agnieszki Pomaskiej

źródło: tvn24.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk