Agnieszka Pomaska: Ziobro kompromituje resort sprawiedliwości.

2022-05-26

– Punktów wspólnych, z którymi wszyscy się zgadzamy, jest mnóstwo. Uważam, że jest na czym budować koalicję – mówiła Agnieszka Pomaska w Porannej Rozmowie Gazeta.pl. (…)

– Punktów wspólnych, z którymi wszyscy się zgadzamy, jest mnóstwo. Uważam, że jest na czym budować koalicję. Te kwestie programowe są bardzo istotne. One powinny być kwintesencją tego wspólnego pójścia do wyborów – stwierdziła Pomaska i dodała: – Naszym wspólnym celem jest wygranie wyborów. Odsunięcie tej patologicznej władzy od sterów w Polsce. Nie mam żadnej wątpliwości, że wszyscy, którzy są po naszej stronie, mają ten wspólny cel.

Pomaska była też pytana o wniosek opozycji o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Wniosek o odwołanie lidera Solidarnej Polski złożyli 11 maja posłowie KO, Lewicy, KP-PSL oraz Polski 2050, Sejm ma się nim zająć w czwartek wieczorem.

– Ja bym chciała, żeby Zbigniew Ziobro przestał być ministrem sprawiedliwości. On kompromituje ten resort, kompromituje cały wymiar sprawiedliwości. Używa politycznej władzy do szukania haków na przeciwników politycznych, nawet na sędziów. Szuka wiernych prokuratorów, którzy będą wykonywali jego polecenia. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby Zbigniew Ziobro przestał być ministrem, przestał pełnić tę funkcję – mówiła.

– Nie jest tajemnicą, że cały klub Koalicji Obywatelskiej zagłosuje za tym wnioskiem. Bardzo bym chciała, żeby to był wniosek skuteczny – mówiła posłanka KO Agnieszka Pomaska. – Jeśli chociaż kilka osób z Prawa i Sprawiedliwości przyłoży do tego rękę będę usatysfakcjonowana – dodała.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej stwierdziła, że zarówno politycy Prawa i Sprawiedliwości, jak i członkowie Solidarnej Polski boją się, że po utracie władzy poniosą konsekwencje podejmowanych decyzji. – Ekipa rządząca, również Zbigniew Ziobro, boi się utraty władzy, boją się, że poniosą odpowiedzialność za to, co robią. Ziobro boi się, że będzie rozliczony – mówiła. (…)

– Zbigniew Ziobro prowadzi bardzo ryzykowną grę. (…) Szuka różnych haków na opozycję, również na opozycję wewnętrzną. Myślę, że Jarosław Kaczyński oraz politycy Prawa i Sprawiedliwości wokół niego boją się o siebie. Zastanawiają się, co Zbigniew Ziobro może przyszykować na nich. To jest związek mafijny. (…) Zbigniew Ziobro ma bardzo poważne narzędzia, które w sposób bardzo wątpliwy wykorzystuje – dodała posłanka.

Obejrzyj rozmowę z posłanką Agnieszką Pomaską

Czytaj więcej

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk