„Inflacja nie bierze się znikąd”. Konferencja prasowa posłów KO nt. „Pakietu Ratunkowego dla Polskich Rodzin”.

2022-04-20

„Inflacja nie bierze się znikąd” – tak posłanka Agnieszka Pomaska komentuje drastycznie rosnące ceny i wraz z innymi posłami PO na Pomorzu zapowiada Pakiet Ratunkowy dla Polskich Rodzin.

Platforma Obywatelska wychodzi z propozycją trzech ustaw, tzw. “Pakietu Ratunkowego dla Polskich Rodzin”.  Projekt ma wesprzeć m.in. kredytobiorców oraz pracowników budżetówki.

Konferencje dot. nowego pakietu odbyły się w wielu miastach całej Polski już w pierwszy dzień po świętach wielkanocnych. Dzisiaj (20 kwietnia 2022) propozycje ustawy przedstawili pomorscy posłowie KO: Agnieszka Pomaska, Małgorzata Chmiel, Jerzy Borowczak i Piotr Adamowicz.

“Pakiet Ratunkowy dla Polskich Rodzin” zakłada wprowadzenie 20-proc. podwyżki dla tzw. budżetówki, wsparcie dla kredytobiorców oraz emisję “antyinflacyjnych obligacji”. Co to oznacza w praktyce? Posłowie PO tłumaczą, że chodzi m.in. o to, żeby rata kredytu została na poziomie z końca ubiegłego roku. Zwracają też uwagę na budownictwo jako koło napędowe gospodarki. W przypadku, gdy ceny materiałów budowlanych rosną, a Polacy pozbywają się mieszkań w trakcie spłacania kredytów, jest więcej niż pewne, że gospodarka na tym ucierpi.

Jak podkreśla Agnieszka Pomaska, posłanka PO: „Szalejąca inflacja nie zaczęła się wraz z wojną na Ukrainie, ale zaczęła się dużo, dużo wcześniej”. Posłanka przyczyn drastycznie wzrastających cen upatruje w polityce rządu PiS, który dopuszcza się niemądrych wydatków i przypomina o niepotrzebnym zakupie kolejnych limuzyn za miliony złotych dla tego rządu.

Projekt ustaw niedługo trafi do Sejmu. Platforma ma nadzieję, że zostanie on zrealizowany i pomoże to wyprowadzić Polskę z tego trudnego i groźnego okresu, w jakim się znalazła.

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk