„Po cichu płynie do Polski rosyjski olej”. Konferencja posłów PO w Gdyni

2022-04-19
 

Na parkingu przed Kapitanatem Portu Gdynia we wtorek, 19 kwietnia w południe odbyła się konferencja prasowa posłów Platformy Obywatelskiej: Agnieszki Pomaskiej i Tadeusza Aziewicza. Politycy poruszyli problemy związane z działaniem gdyńskiego portu.

Na początku posłowie zajęli się kwestią przeładunków w polskich portach towarów pochodzących z Rosji. Wskazali oni na to, że, według ich wiedzy, ich liczba w ostatnim czasie znacząco wzrosła. 

Dotarły do nas informacje, że w porcie w Gdyni w czasie wojny w Ukrainie istotnie wzrosły przeładunki oleju napędowego z Primorska. Pomiędzy lutym a marcem był to wzrost na poziomie 100 tysięcy ton. W lutym przeładunki te wynosiły 65 tysięcy ton, a w marcu – o 100 tysięcy ton więcej – mówił Tadeusz Aziewicz. – Jesteśmy ciekawi, na ile rząd monitoruje sytuację w tym zakresie i co zamierza zrobić, żeby ograniczyć w naszych portach ilość przeładunków wywodzących się z Federacji Rosyjskiej – dodał polityk.

Posłowie poinformowali, że przygotowali w tej sprawie interpelację, w której treści pojawią się między innymi pytania o to, jaka jest wartość przeładunków z Federacji Rosyjskiej i co rząd zamierza zrobić, aby je ograniczyć. 

Po cichu płynie do Polski rosyjski olej, a rząd się tym nie chwali. Myślę, że wyjątkowo bulwersujące jest to, że tego oleju napędowego płynie coraz więcej. Martwimy się, że rząd nie ma nad tym kontroli – mówiła podczas konferencji Agnieszka Pomaska.

Czytaj więcej

źródło: zawszepomorze.pl

Obejrzyj zapis video konferencji prasowej Posłów PO

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk