Pomorski Zespół Parlamentarny o koordynacji działań humanitarnych na rzecz Ukrainy pomiędzy samorządami i rządem

2022-04-05

O obecnych problemach i przyszłych wyzwaniach związanych z działaniami humanitarnymi na rzecz uchodźców z Ukrainy Pomorski Zespół Parlamentarny pod przewodnictwem Agnieszki Pomaskiej rozmawiał dziś z samorządowcami oraz Wicemarszałkiem i Wicewojewodą.

Tematem spotkania, które w trybie hybrydowym odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku była informacja dotycząca koordynacji działań humanitarnych na rzecz Ukrainy pomiędzy samorządami i rządem. O działaniach lokalnych samorządów opowiedzieli Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Leszek Bonna oraz Wiceprezydent Miasta Gdańska Piotr Borawski. Działania strony rządowej przedstawił natomiast II Wicewojewoda Pomorski Aleksander Jankowski.

Zobacz prezentację działań Urzędu Marszałkowskiego

Zobacz prezentację działań Urzędu Wojewódzkiego

W posiedzeniu Zespołu zdalny udział wzięli również przedstawiciele wielu pomorskich miast i gmin, m.in. Malborka, Kartuz, Słupska, Starego Targu, Wicka, Kwidzyna, Bytowa i Redy.

Poza Przewodniczącą Agnieszką Pomaską spośród członków Pomorskiego Zespołu Parlamentarnego na miejscu obecni byli Senator Ryszard Świlski oraz Posłanka Małgorzata Chmiel, a w trybie zdalnym Posłowie Barbara Nowacka, Tadeusz Aziewicz, Piotr Adamowicz i Michał Urbaniak. Senator Sławomir Rybicki i Posłanka Henryka Krzywonos-Strycharska oddelegowali na spotkanie swoich współpracowników.

Obejrzyj zapis video posiedzenia Pomorskiego Zespołu Parlamentarnego

[ngg src=”galleries” ids=”393″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk