Rowerowe parkingi

2007-08-060

ParkingPierwszą informację o parkingu dla rowerów zobaczyłam na drzwiach CH Manhattan. Co ważne parking jest bezpłatny a do tego strzeżony, co pozwala nam bez przeszkód wybrać się na zakupy na dwóch kółkach.

Na zdjęciu paryski system wypożyczalni rowerów. Mam nadzieję, że w Gdańsku również znajdziemy sposób na zwiększenie dostępności do „dwóch kółek”

Kilka dni później odwiedziłam Alfa Centrum i tam również zobaczyłam, że można bezpiecznie i bez opłat zostawić swój rower- tym razem przed głównym wejściem. A że w Alfie jest też kino, więc i na seans można dojechać nie martwiąc się w trakcie jego trwania co z naszym pojazdem. Mam nadzieję, że jest to początek rozwoju infrastruktury towarzyszącej rosnącym w siłę gdańskim drogom rowerowym. Jestem przekonana, że będzie to z korzyścią i dla rowerzystów i dla właścicieli odwiedzanych na rowerach sklepów, którzy w ten sposób zachęcą do przyjazdu właśnie do ich centrum handlowego czy innego obiektu użyteczności publicznej.

Nie ukrywam, że pojawienie się rowerowych parkingów to także dla mnie ogromna satysfakcja. W ubiegłym roku zaproponowałam podczas posiedzenia jednej z Komisji Rady Miasta właśnie wspieranie takiego rozwiązania przez Miasto i bardzo się cieszę, że przyniosło to efekty. Teraz kolejnym krokiem jest otwarcie sieci rowerowych wypożyczalni…

System VELIB
Na zdjęciu jedna z klientek paryskiego systemu VÉLIB’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk