Kolejki po paszporty na Pomorzu. Dodatkowe terminy i wcześniejsza rejestracja.

2022-03-04
Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku reaguje na wzmożone kolejki do wyrobienia paszportów. Od 5 marca wprowadzone zostaną dodatkowe dni obsługi klientów i zmienią się godziny rejestracji elektronicznej.

Od 5 marca do końca kwietnia (z wyjątkiem Wielkiej Soboty – 16 kwietnia br.) we wszystkie soboty w oddziałach paszportowych w Gdańsku, Gdyni i Słupsku będzie można złożyć wniosek w godz. 9 – 14 (obsługa klientów po wcześniejszym umówieniu).

Aby umówić się na złożenie wniosku należy o skontaktować się z wybranym oddziałem pod numerami telefonów:

  • Gdańsk – 58 30 77 102
  • Gdynia – 58 62 00 013
  • Słupsk – 59 84 68 521 (rejestracja telefoniczna dotycząca wyłącznie sobót, w pozostałe dni należy rejestrować się elektronicznie)

Od poniedziałku 7 marca, zmienią się też godziny rejestracji elektronicznej. Od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem wtorku) rejestracja elektroniczna będzie rozpoczynała się o godz. 7, a we wtorki o godzinie 10. 

W sprawie problemu braku wolnych terminów na wyrobienie paszportów w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim interweniowała posłanka Agnieszka Pomaska (przeczytaj o podjętych przez posłankę działaniach). W interpelacji do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pisała:– Wyrobienie paszportu w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku jest niemalże niemożliwe. Znalezienie wolnego terminu graniczy z cudem. Sytuacja wygląda podobnie w oddziałach urzędu w Gdyni i Słupsku, do których odsyłani są interesanci. Ponadto telefoniczna rejestracja właściwie nie funkcjonuje. Posłanka Pomaska chce wiedzieć, jakie działania są podejmowane w ministerstwie w celu usprawnienia działania urzędów i skrócenia czasu oczekiwania na wizytę oraz jakie konkretne rozwiązanie ministerstwo proponuje mieszkańcom Pomorza, którzy przez złe funkcjonowanie urzędu, nie mają teraz możliwości wyrobienia paszportu.

źródło: zawszepomorze.pl

Czytaj więcej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk