Krzysztof Wyszkowski odpowie za skandaliczne słowa? Pomorscy posłowie apelują o odwołanie go z funkcji doradcy wojewody pomorskiego

2021-10-12

We wtorek pomorscy politycy złożyli w urzędzie wojewódzkim dokument wzywający do odwołania Krzysztofa Wyszkowskiego z funkcji doradcy wojewody pomorskiego. Jest to pokłosie wpisu na jednym z portali, w którym zestawił on Wandę Traczyk-Stawską, sanitariuszkę Powstania Warszawskiego, z nazistowskim zbrodniarzem wojennym.

Doradca wojewody pomorskiego i jednocześnie członek kolegium IPN Krzysztof Wyszkowski wywołał burzę swoim niedzielnym wpisem na Twitterze. Porównał w nim Wandę Traczyk-Stawską, sanitariuszkę Powstania Warszawskiego, do nazistowskiego zbrodniarza wojennego Oskara Dirlewangera odpowiedzialnego za śmierć od 60 do 120 tysięcy ludzi.

W związku ze skandalicznym wpisem pomorscy posłowie i senatorowie z KO zaapelowali do wojewody o odwołanie Wyszkowskiego z pełnionej funkcji. (…)

We wtorek przed południem posłowie KO Agnieszka Pomaska wraz z Piotrem Adamowiczem i Małgorzatą Chmiel zapowiedzieli złożenie do wojewody wniosku w imieniu posłów i senatorów o odwołanie Wyszkowskiego z pełnionej przez niego roli doradcy.

– Jesteśmy tutaj w związku ze skandalicznym wpisem doradcy wojewody pomorskiego, który nie po raz pierwszy w sposób skandaliczny, w bardzo zły sposób reprezentuje urząd wojewody. Mamy także poczucie, że przynosi on wstyd Pomorzu. Chodzi o pana Krzysztofa Wyszkowskiego, który próbował obrazić powstańców warszawskich – którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę. Porównał ich do zbrodniarzy wojennych. To jest coś, co nie mieści się w głowie. I nie mieści się w głowie, że pan Krzysztof Wyszkowski nadal pełni funkcję doradcy wojewody. Wiedzą państwo, że jest również członkiem kolegium IPN i członkiem Prawa i Sprawiedliwości? – poinformowała posłanka Pomaska.

Czytaj więcej

źródło: wiadomosci.wp.pl

Obejrzyj zapis video z konferencji prasowej Posłów KO

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk