Prezydent Andrzej Duda ocenzurował nazwisko polskiej żelgarki. Dlaczego? Dlatego, że jest to nazwisko po żonie.

2021-08-09

Polskie żeglarki wywalczyły srebro na igrzyskach olimpijskich. Gratulacje spłynęły na nie ze wszystkich stron, ale po raz kolejny na te od Prezydenta trzeba było poczekać dłużej. Gdy Prezydent Andrzej Duda w końcu pogratulował srebrnym medalistkom okazało się, że ocenzurował nazwisko jednej z nich.

Żeglarki Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill odebrały srebrne medale olimpijskie, które zdobyły w środę w finałowej rywalizacji klasy 470er. Gratulacje dla utalentowanych żeglarek płynęły ze wszystkich stron. Z gratulacjami zwlekał tylko Pałac Prezydencki.

„W Pałacu znowu problemy z internetem” – skomentowała zwłokę prezydenta posłanka Agnieszka Pomaska. Spekulowano, że Duda nie może zebrać się na gratulacje, gdyż jedna z reprezentantek Polski jest zdeklarowaną lesbijką. Prezydent kilkukrotnie zasłynął już z homofobicznych komentarzy i niechęci do społeczności LGBT, min. w kampanii prezydenckiej, stwierdzeniem, że „LGBT to nie ludzie tylko ideologia”.

Kiedy Andrzej Duda wreszcie pogratulował srebrnym medalistkom, uwadze komentatorów nie umknął jeden istotny szczegół. Prezydent pominął drugi człon nazwiska Jolanty Ogar-Hill, który ma po żonie. W 2018 roku żeglarka zawarła w Hiszpanii legalny ślub z dziennikarką Chuchie Hill.

źródło: natemat.pl

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk