„Czy nie jest panu wstyd? Przymyka się oczy na różnego rodzaju machlojki” Agnieszka Pomaska w „Faktach po Faktach”

2021-07-05

Dzisiaj prokuratura potwierdziła, że jest prokuraturą polityczną – mówiła w „Faktach po Faktach” w TVN24 posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska, odnosząc się do „najistotniejszych dowodów” przedstawianych przez prokuraturę w sprawie Sławomira Nowaka. Poseł Solidarnej Polski Jan Kanthak przekonywał, że prokuratura „ma pełne prawo, żeby się bronić”.

W poniedziałek prokurator okręgowy w Warszawie Mariusz Dubowski przedstawił „najistotniejsze dowody, które udało się zgromadzić prokuraturze” w sprawie byłego ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomira Nowaka. Obrończyni Nowaka mecenas Joanna Broniszewska oceniła, że „to nie są żadne nowe dowody, żadne nowe okoliczności, żadne nowe zarzuty”. (…)

Konferencję w sprawie Nowaka komentowali w „Faktach po Faktach” w TVN24 w poniedziałek posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska i poseł Solidarnej Polski Jan Kanthak. – Dzisiaj prokuratura potwierdziła, że jest prokuratura polityczną – oceniła Pomaska.

Zapytała też posła Kanthaka, „czy nie widzi niczego nieprzyzwoitego w tym, że prokuratura przez zdaje się pięć lat śledztwa w sprawie Sławomira Nowaka nie jest w stanie przygotować aktu oskarżenia, ale jednocześnie jest w stanie tak naprawdę wydawać wyroki, czy mówić o wyrokach w tej sprawie, a jednocześnie nie jest w stanie przeprowadzić śledztwa chociażby w sprawie dwóch wież Kaczyńskiego, w sprawie wywalonych w błoto 70 milionów przez pana ministra Sasina, nie jest w stanie przeprowadzić śledztwa w sprawie finansów prezesa Orlenu pana Obajtka„.

Powiedziała, że „trudno nie nazwać tego polityczną nagonką na Sławomira Nowaka”. – Jeśli są zarzuty, to się przygotowuje akt oskarżenia i wysyła się ten akt oskarżenia do sądu, a dzisiaj prokuratura robi wszystko, żeby wmówić opinii publicznej, że zapadł w tej sprawie jakiś wyrok, a przypomnę, że w tej sprawie nie ma nawet aktu oskarżenia. Sławomir Nowak nie może się nawet bronić przed niezależnym sądem – dodała.

Czy nie jest panu wstyd? Bo mnie po ludzku byłoby wstyd, że przymyka się oczy na różnego rodzaju machlojki – pytała posła Solidarnej Polski posłanka Pomaska.

Czytaj więcej i obejrzyj materiał video

źródło: tvn24.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk