O przyszłości Polski opartej na wartościach – mówili w Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz i Rafał Trzaskowski

2021-06-12

Zielony ład, edukacja oparta na wartościach i tożsamość – to najważniejsze sprawy na przyszłość według prezydent Gdańska. Plan odbudowy Rzeczypospolitej oparty na prawdzie, równości i sprawiedliwości przedstawił też prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. Samorządowcy mówili o tym w sobotę, 12 czerwca 2021 roku, na wspólnej konferencji w Gdańsku. Okazją do wspólnych wystąpień była zbiórka podpisów pod inicjatywą ustawy „Likwidacja abonamentu i TVP Info”.

W sobotę, 12 czerwca 2021 r. gościem Gdańska był Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, który na skwerze Ołowianka zbierał podpisy pod projektem ustawy wspólnie z wolontariuszami Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Likwidacja abonamentu i TVP Info”. Likwidacja tych podmiotów była jednym z punktów programu kampanii prezydenckiej tego polityka. Rafał Trzaskowski zapowiedział, że podpisy będą zbierane 20 czerwca po raz drugi, już w całej Polsce.

Ale spotkanie z mieszkańcami Gdańska było również okazją dla Rafała Trzaskowskiego do przedstawienia większego programu – programu odbudowy dla Polski. Na wspólnej konferencji, w sobotnie popołudnie o przyszłości mówiła też prezydent Gdańska. (…)

Rafał Trzaskowski mówił o potrzebie zmiany, również w nas samych, przekonując, że Polsce nie są dziś potrzebne nowe partie czy twarze, ale plan odbudowy Rzeczpospolitej oparty na wartościach.

– Ja taki plan mam – zapewniał. – Plan odbudowy musi się przede wszystkich  opierać na wartościach: na prawdzie, na równości, na sprawiedliwość. Musimy zrobić wszystko, żeby odbudować zaufanie do państwa. Zaczynamy od prawdy, dlatego dzisiaj symbolicznie zbieramy podpisy pod likwidacją TVP Info i  abonamentu. Żeby walczyć o prawdę musimy zabrać rządzącym ten instrument propagandy, szczucia ludzi na siebie. Przed chwilą byliśmy z panią prezydent w Bazylice, na grobie Pawła Adamowicza i dokładnie wiemy, że zabił go hejt. I dlatego dzisiaj musimy z tym hejtem walczyć, walczyć o prawdę.

Czytaj więcej

źródło: gdansk.pl

fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk