Gdańsk. Intensywna wycinka drzew i sytuacja Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego tematem konferencji Pomorskiego Zespołu Parlamentarnego

2021-06-14

Sprzeciw wobec intensywnej wycinki drzew na cele komercyjne wyrazili przedstawiciele Pomorskiego Zespołu Parlamentarnego organizacji ekologicznych. W Dolinie Samborowo w poniedziałek 14.06.2021 spotkali się z reprezentantami Nadleśnictwa Gdańsk. Podczas wspólnej konferencji prasowej mówiono m. in. o sytuacji Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Spotkanie poprowadziła poseł Agnieszka Pomaska (KO), która jest przewodniczącą Pomorskiego Zespołu Parlamentarnego.

Spotkania Pomorskiego Zespołu Parlamentarnego odbywają się w sprawach, które dotyczą całego Pomorza. W tym zespole mamy przedstawicieli wszystkich partii opozycyjnych, zaprosiliśmy też do tego zespołu przedstawicieli partii rządzącej, tego zaproszenia niestety nie przyjęli. Jesteśmy przekonani, że sprawy Pomorza powinny łączyć parlamentarzystów ponadpartyjnie – wytłumaczyła Posłanka Pomaska na samym początku. (…)

W wydarzeniu udział brała także poseł Małgorzata Chmiel (KO): – Na naszym poprzednim spotkaniu prezentowaliśmy już projekt naszej ustawy, którą złożyliśmy, żeby chronić lasy aglomeracji miejskiej. To jest nasze zdrowie, to jest dobro, bez którego ludzie nie potrafią żyć w miastach. PiS straszył wyimaginowaną prywatyzacją lasów, którą myśmy niby zakładali, co nie było prawdą, a sam zrobił z nich prywatny folwark, gdzie wycina drzewa na potęgę. Rozumiemy, że należy w celach pielęgnacyjnych wycinać las, natomiast należy ograniczyć wycinkę na cele komercyjne.

Posłanka Chmiel zaprezentowała propozycje w projekcie ustawy:

  • dodanie do wyliczenia lasów chronionych parku krajobrazowego lasu ochronnego aglomeracji miejskiej
  • powoływanie lasów ochronnych aglomeracji miejskich przez Sejmik Województwa na wniosek prezydenta miasta
  • wycinka drzew na cele gospodarcze w parku krajobrazowym wyłącznie po uzyskaniu zgody sejmiku województwa

Czytaj więcej

źródło: dziennikbaltycki.pl

Obejrzy zapis video konferencji prasowej Pomorskiego Zespołu Parlamentarnego

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk