Pensjonat Obajtka w Łebie. Po tekstach „Wyborczej” dymisja prezes portu prowadzącej Zatokę Aniołów

2021-05-17

Julia Tomicka, dzierżawiąca pensjonat od Daniela Obajtka, podała się do dymisji i nie jest już prezesem Portu Jachtowego w Łebie. Powodem były publikacje „Wyborczej”, w których wskazywaliśmy, że prezesi spółek miejskich nie mogą prowadzić działalności gospodarczej.

ulia Tomicka prowadzi słynny już pensjonat Daniela Obajtka w Łebie. To dobra znajoma brata prezesa Orlenu – Bartłomieja, szefa Lasów Państwowych w Gdańsku. Obiekt w Łebie należy do Daniela Obajtka, zaś Tomicka w ramach swojej działalności gospodarczej dzierżawi pensjonat.

Pisaliśmy, że Tomicka częściowo wyposażyła Zatokę Aniołów za pieniądze z unijnego programu „Ryby”. Lokalna Grupa Działania „Dorzecze Łeby” przyznała jej 89 tys. zł dofinansowania na „uruchomienie nowych usług gastronomicznych poprzez zakup urządzeń gastronomicznych, elementów wyposażenia ogródka gastronomicznego oraz poprzez utworzenie trzech miejsc pracy w terminie do dnia złożenia wniosku o płatność”. 

Z tego samego programu, ale rok wcześniej, dofinansowanie przyznano restauracji Bartłomieja Obajtka, znajdującej się w Choczewie w pensjonacie Szlacheckie Gniazdo. Było to 91 tys. zł na „punkt gastronomiczny z rybką na wynos i mobilną elektrycznością”.

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk