W środku trzeciej fali Pomorze bez szefa sanepidu. Opozycja pisze do premiera

2021-03-30

W tej sprawie instytucje nabrały wody w usta. Mijają dwa miesiące od odwołania szefa pomorskiego sanepidu Tomasza Augustyniaka, który – jak wynikało z nieoficjalnych informacji – miał wejść w konflikt z rzecznikiem rządu. W środku trzeciej fali pandemii nikt nie kwapi się, by odpowiedzieć, dlaczego dobrze oceniany fachowiec stracił pracę. Nikt też nie kwapi się, by znaleźć jego następcę.

Pracownicy pomorskiego sanepidu nie narzekają na brak pracy. Dziennie w województwie wykrywa się tysiące nowych przypadków zakażeń, a osób na kwarantannie jest blisko 30 tysięcy. Przez Polskę przechodzi właśnie trzecia fala koronawirusa, a niektórzy lekarze określają sytuację mianem wojennej. Pomorski sanepid w tej trudnej sytuacji musi radzić sobie bez szefa, bo stanowisko Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pozostaje nieobsadzone od dwóch miesięcy. (…)

Tematem znów zainteresowała się opozycja. Posłanka PO Agnieszka Pomaska wysłała wczoraj do premiera Mateusza Morawieckiego oficjalne pismo. Stawia w nim dwa pytania: „Kiedy Wojewoda Pomorski powoła nowego Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego?” i „Dlaczego w szczycie pandemii koronawirusa województwo pomorskie od ponad dwóch miesięcy pozostaje bez szefa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej?”.

Zapoznaj się z treścią interpelacji Posłanki Pomaskiej

Czytaj więcej

źródło: onet.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk