„Wzywamy posłów i ministrów z partii rządzącej, żeby interweniowali w sprawie utraty przez Pomorze miliardów złotych na inwestycje.”

2021-03-01

Podczas poniedziałkowej (1 marca br.) konferencji, posłowie Platformy Obywatelskiej – Agnieszka Pomaska
i Tadeusz Aziewicz apelowali do pomorskich polityków Zjednoczonej Prawicy o interwencję w sprawie niesprawiedliwego podziału unijnych środków. 

W oparciu o zaproponowane przez rząd kryterium podziału środków z unijnego fundusz, województwo Pomorskie ma dostać o 700 milionów euro mniej, niż w poprzednim unijnym rozdaniu.

Niestety, mamy podejrzenie, że robi to dlatego, aby te pieniądze trafiły do „swoich” do polityków i ich rodzin związanych z Prawem i Sprawiedliwością. Albo żeby trafiły do samorządowców, którzy kłaniają się obecnej władzy. Mamy dowody na to, że ci którzy obecnej władzy nie kłaniają się w pas, mogą być za to karani – mówiła posłanka Agnieszka Pomaska. Jako przykład podała Fundusz Inwestycji Lokalnych, gdzie – jak mówiła – pieniądze zostały rozdysponowane na podstawie klucza partyjnego. I dużo większe środki otrzymywały te samorządy, które są związane z partią rządzącą.

Przeczytaj cały artykuł na stronie Dziennika Bałtyckiego.

Obejrzyj zapis video z konferencji

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk