Posłanka pokazała wiadomość od hejtera. „Pan Radek nie ma teraz telefonu”

2021-02-27

Agnieszka Pomaska opublikowała na Twitterze pełną wulgaryzmów i inwektyw wiadomość od użytkownika Facebooka. Posłanka Platformy Obywatelskiej skierowała sprawę do prokuratury. „Hejterze, zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz” – ostrzegła posłanka.

„Pan Radek myślał, że w sieci jest anonimowy. Pan Radek nie ma teraz telefonu, bo w związku z tym, co wypisywał, jego telefon i dane z niego poddawane są ekspertyzie. Panu Radkowi grozi do roku więzienia” – napisała na Twitterze posłanka PO.

Do wpisu dołączyła zdjęcie wiadomości otrzymanej na Facebooku. „Ty j****a k***o opozycyjna, na********sz na pana ministra Szumowskiego” – pisał „Pan Radek”. Potem nazywał ją m.in. „ścierwem opozycyjnym”. Na koniec żądał „oddania skradzionych pieniędzy z OFE i vatu”.

Zobacz tweet Posłanki Pomaskiej w tej sprawie

Sprawa została skierowana do gdańskiej prokuratury. W zeszłym tygodniu prokurator postanowił powołać biegłego sądowego z zakresu informatyki. Spróbuje on spróbować odczytać dane z telefonu podejrzanego, a w przypadku ich usunięcia – spróbuje je odzyskać.

„Hejterze, zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz” – dodała posłanka. Całą wiadomość opatrzyła hasłem „Hejt Stop”.

źródło: polsatnews.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk