Posłanki KO do rządu: otwórzcie wyciągi narciarskie, pomóżcie przedsiębiorcom z Pomorza

2021-01-18

Wyciągi narciarskie i stoki są zamknięte, ale była wicepremier Jadwiga Emilewicz z rodziną może jeździć na nartach. – Domagamy się od rządu prawa i sprawiedliwości – mówiła Barbara Nowacka w Sopocie, pod nieczynnym wyciągiem narciarskim na Łysej Górze.

W poniedziałek w południe przy wyciągach narciarskich na Łysej Górze w Sopocie posłanki KO z Pomorza oraz wiceprezydent Sopotu Marcin Skwierawski zorganizowali konferencję prasową na temat sytuacji polskich przedsiębiorców i pracowników wobec przedłużającego się lockdown`u. W konferencji udział wzięły Agnieszka Pomaska, Małgorzata Chmiel oraz Barbara Nowacka. 

Obejrzyj zapis video z konferencji prasowej

Wyciąg narciarski na Łysej Górze w Sopocie, jak wszystkie wyciągi w Polsce, jest nieczynny. 

– Rząd powinien rozważyć możliwość otwarcia stoków narciarskich. Dlaczego dzieci z klas I-III mogą siedzieć w szkole, a po południu, po lekcjach, nie mogą pojeździć na nartach – mówiła na konferencji prasowej posłanka KO Agnieszka Pomaska, która poruszyła również problem braku rządowej pomocy dla przedsiębiorców i ich nierównego traktowania. – Przedsiębiorcy na Pomorzu też ponoszą straty na skutek nielegalnego zakazu prowadzenia działalności. Rząd odbiera im środki do życia. 

Pomaska wezwała rządzących, żeby się opamiętali i zaczęli realnie działać na rzecz pomocy przedsiębiorcom. 

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk