Budżet Obywatelski 2021. Od dziś do 30 listopada trwa głosowanie na projekty.

2020-11-16

Już minutę po północy, w nocy z niedzieli na poniedziałek (15 na 16 listopada), można było oddawać głosy. Wybierać można spośród ponad 350 pomysłów zgłoszonych przez gdańszczanki i gdańszczan w Budżecie Obywatelskim 2021. Każdy uprawniony do głosowania może decydować o przyznaniu aż ośmiu głosów punktów.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, zagłosować będzie można poprzez stronę gdansk.pl, oficjalny miejski portal. W prawym górnym rogu umieszczony będzie interaktywny formularz w charakterystycznym żółtym prostokącie z informacją o głosowaniu na BO, w który trzeba będzie kliknąć. By móc wziąć udział w samym głosowaniu należy mieć przygotowany numer PESEL, a także telefon komórkowy lub aktualny adres mailowy. Na maila bądź SMSem przesłany zostanie bowiem kod aktywacyjny, który umożliwi oddanie głosu na projekty.

Sprawdź, czego dokładnie dotyczą projekty dopuszczone do głosowania BO

Co istotne, w tym roku głosować będzie można wyłącznie zdalnie. Ze względów bezpieczeństwa, związanych z trwającą epidemią, nie będzie możliwości zagłosowania w urzędzie, gdzie zazwyczaj przygotowany był punkt konsultacyjny. Będzie to niemożliwe, z tych samych powodów, także w siedzibach Rad Dzielnic. Wszyscy ci, którzy nie posiadają komputera bądź innego urządzenia z dostępem do internetu, nie mają też adresu e-mailowego, powinni poprosić w tej sytuacji o pomoc krewnych, znajomych bądź sąsiadów. W tym roku z jednego numeru telefonu będzie można trzy razy aktywować system do głosowania, i aż pięć razy będzie można skorzystać z adresu mailowego, na który przysyłany będzie kod aktywacyjny. Ten kod wysyłany jest do osób uprawnionych do głosowania, należy go wpisać w trakcie rejestracji w systemie do głosowania, by móc w ogóle zagłosować.

Sprawdź jak zagłosować

źródło: gdansk.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk