Politycy opozycji reagują na tekst Onetu. Zapytania do resortu środowiska i zapowiedź kontroli w siedzibie Lasów Państwowych

2020-10-090

Informacje o szeregu nieprawidłowości w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie zainteresowały posłów parlamentarnej opozycji. Zapowiadają oni kontrolę poselską w siedzibie RDLP i interpelują do Ministerstwa Klimatu i Środowiska. (…)

Interpelacje do ministra Michała Kurtyki wystosowała już posłanka Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska. W pierwszej z nich parlamentarzystka pyta o szczegóły wynajmu leśniczówki teściowi syna Beaty Szydło, o czym informował Onet.

„Czy Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie lub Nadleśnictwo Niepołomice podały do publicznej wiadomości informację o możliwości wynajęcia Gajówki w Dziewinie? Jeśli tak, to proszę o przedstawienie stosownych dokumentów. W przypadku braku udostępnienia powszechnej informacji o możliwości wynajęcia gajówki, proszę o informację, na jakiej podstawie została ona wynajęta właśnie prof. Januszowi Sowie – teściowi syna byłej premier Beaty Szydło” – pisze w interpelacji posłanka Platformy.

W drugiej interpelacji parlamentarzystka pyta o działalność Jana Kosiorowskiego, szefa RDLP w Krakowie. Według informacji Onetu, zbudował on sieć wzajemnych powiązań, która pozwoliła przelać nawet kilkaset tysięcy złotych z państwowej jednostki na prywatną fundację. Leśnicy twierdzą również, że są wykorzystywani przez Kosiorowskiego do celów politycznych. Muszą się oni pojawiać na uroczystościach, w których biorą udział politycy PiS.

„Jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec Jana Kosiorowskiego za wykorzystywanie Nadleśnictw podlegających pod Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krakowie do celów politycznych. Jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec Jana Kosiorowskiego za wyłudzanie pieniędzy z Nadleśnictw podlegających pod Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krakowie na rzecz fundacji »Dla Niepodległej«?” – pisze posłanka.

W rozmowie z Onetem Agnieszka Pomaska zapowiedziała także kontrolę poselską w siedzibach Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych.

Czytaj więcej

źródło: onet.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk