Agnieszka Pomaska pyta premiera o most. ” Ryzyko katastrofy budowlanej pojawiło się rok temu…”

2020-10-070

Posłanka KO, Agnieszka Pomaska, pyta premiera Mateusza Morawieckiego o Most Tczewski. Chodzi o alarmującą wypowiedź prezesa Wód Polskich, który podczas wizyty w Tczewie stwierdził, że tymczasowo podparte przęsło, wiszące w nurcie rzeki, to bardzo niebezpieczne rozwiązanie. Parlamentarzysta pyta rząd m. in. o działania na rzecz zapobieżenia katastrofy budowlanej.

Podczas wizyty w Tczewie, gdzie podpisywano protokół odbioru prac przy zakończeniu odbudowy ostatnich trzech ostróg na Wiśle w okolicy Palczewa, prezes Wód Polskich, Przemysław Daca miał okazję zobaczyć tymczasową podporę na Moście Tczewskim. Dziennikarze zapytali, jak ocenia to rozwiązanie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

– Jak patrzę na tę sytuację, to wygląda mi to na bardzo niebezpieczne rozwiązanie. Myślę, że trzeba jak najszybciej coś z tym zrobić, bo prędzej, czy później może dojść do katastrofy. Proszę pamiętać, że to niekoniecznie musi być ostra zima, wystarczy, że będzie nawet tydzień czy dwa spadku temperatury, zacznie się tworzyć śryż, potem warstwa lodowa i może dojść tutaj do nieszczęścia. Nie wiem, czy też to przęsło przy ciężkich warunkach pogodowym ma szansę uszkodzić most kolejowy. Znowu będą musiały być lodołamacze w gotowości, a to są przecież gigantyczna koszta. Bardzo nieciekawa sytuacja. Inwestor musi jak najszybciej coś z tym zrobić. Pod względem bezpieczeństwa źle to wygląda. Z wodą nie ma żartów.
 
Teraz do wypowiedzi szefa wodnej spółki odniosła się Agnieszka Pomaska, która zwróciła się do premiera Mateusza Morawieckiego ze specjalną interpelacją, w jakiej pyta o działania na rzecz zabezpieczenia mostów przed katastrofą.
 
 
źródło: tcz.pl
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk