Poselska kontrola Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku. Pytania o koronawirusa

2020-10-050

Listę 15 pytań do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha złożyły dwie posłanki Koalicji Obywatelskiej z Gdańska. Wszystkie dotyczą tego, jak Pomorski Urząd Wojewódzki radzi sobie w walce z epidemią koronawirusa. To element ogólnopolskiej akcji, w ramach której parlamentarzyści od poniedziałku prowadzą kontrole urzędów administracji rządowej.

W poniedziałek przed siedzibą wojewody Dariusza Drelicha pojawiły się dwie posłanki Koalicji Obywatelskiej: Małgorzata Chmiel i Agnieszka Pomaska. Wizyta miała związek z rozpoczęciem ogólnopolskiej akcji kontroli urzędów wojewódzkich.

Ich celem jest, jak informują parlamentarzyści, „uzyskanie wglądu do dokumentów, materiałów i informacji dotyczących przygotowania administracji rządowej działającej na terenie danego województwa do przeciwdziałania negatywnym skutkom epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 i wywoływanej nim choroby COVID-19”.

– Dzisiaj w całej Polsce, także tutaj w Gdańsku, rozpoczynamy ogólnopolską kontrolę urzędów wojewódzkich, która ma za zadanie sprawdzić, czy na poziomie regionalnym, poziomie wojewodów nie dochodzi do takich procederów, jak np. „lipne” zakupowanie respiratorów – powiedziała Agnieszka Pomaska. – Dziś będziemy domagali się od pana wojewody uzyskania odpowiedzi na konkretne pytania dotyczące m.in. dostępności lub raczej braku dostępności szczepionek na grypę , liczby wolnych miejsc na SOR-ach, liczby wolnych łóżek szpitalnych dla tych, którzy potencjalnie są poważnie zagrożeni konsekwencjami zachorowania na COVID-19.

Zapoznaj się z pytaniami, które Posłanki skierowały do Wojewody

Obejrzyj relację video z briefingu Posłanek przed kontrolą w PUW

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.pl

fot. facebook.com/posel.Chmiel

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk