Pomaska: Trzaskowski stał się w pewnym sensie modny

2020-07-090

– Tę kampanię wyróżnia to, że jest bardzo duża chęć angażowania się ludzi w tę kampanię. Ale jest też zaangażowanie młodych ludzi – nastolatek, nastolatków, którzy chcą sobie zrobić zdjęcie z Rafałem, które potem gdzieś umieszczają. Rafał Trzaskowski stał się w pewnym sensie modny – mówiła w rozmowie z Michałem Kolanką Agnieszka Pomaska, posłanka PO.

Pomaska oceniła, że w ostatnich dwóch dniach kampanii kluczowa jest „mobilizacja elektoratu, kluczowe jest to, aby ci, którzy dzisiaj deklarują poparcie dla Rafała Trzaskowskiego, poszli w niedzielę zagłosować”.

– To będą dwa dni zabiegania o frekwencję – a także o aktywność w samej kampanii. Zachęcamy, namawiamy, aby mobilizować znajomych, sąsiadów. Na końcu każdy głos ma znaczenie – mówiła Pomaska, która wspominała, że w 2007 roku mandat poselski przegrała 39 głosami.

Pomaska zwróciła też uwagę, że wyborcy Platformy Obywatelskiej, którzy często narzekali na kampanie wyborcze w wykonaniu tej partii „teraz mówią: dobrze wam idzie, świetna robota”.

– Jak widzę zaciśniętą pięść Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego, i pozytywnego Rafała Trzaskowskiego widzę, że polska polityka może być inna. I dzisiaj jest inna – stwierdziła.

Pomaska mówiła też, że „bardzo dużo osób obawia się, iż przy wyborach będzie dochodziło do różnego rodzaju nieprawidłowości”. – Biorąc pod uwagę, że każdy głos może mieć znaczenie, my angażujemy się w całym kraju, wysyłamy mężów zaufania. Obawiamy się o głosowania w obwodach zamkniętych, po PiS mogę spodziewać się wszystkiego – mówiła.

– Często docierają do nas głosy od wyborców, którzy sugerują, że mogłoby do czegoś takiego (sfałszowania wyborów – red.) dojść. Nie wyobrażam sobie tego, ale mam świadomość, że musimy być czujni – podkreśliła posłanka PO.

źródło: rp.pl

Obejrzyj rozmowę Agnieszki Pomaskiej z Michałem Kolanką

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk