Koalicja Obywatelska przed Pałacem Prezydenckim otwiera wystawę „Muzeum afer PiS”. Pomaska: Pięć lat rządów PiS to pięć lat afer

2020-06-100

Zawsze przychodzi czas podsumowań. Minęło niedawno 5 lat rządów PiS i należałoby je dzisiaj podsumować. Po tych 5 latach widzimy, co się dzieje. Otwieramy dzisiaj muzeum afer PiS, które jest najlepszym podsumowaniem tego, co przez 5 lat działo się w Polsce, ale również tego, co się nie zadziało.”

„Wszystkie afery PiS, które mogą państwo zobaczyć na wystawie, łączy jedno. Wszystkie mają jeden wspólny mianownik. Wszystkie afery łączy to, że żadna z nich nie została wyjaśniona, że najważniejsze osoby w państwie w sprawie tych afer nie zabrały głosu. W żadnej z tych spraw prokuratura nie zajęła się tym do końca i jak należy. Mamy nadzieję, że muzeum afer PiS będzie takie właściwe, najwłaściwsze pokazanie Polkom i Polakom, z czym mamy dzisiaj do czynienia. 5 lat rządów PiS to 5 lat afer PiS” – mówiła na konferencji prasowej przed Pałacem Prezydenckim Agnieszka Pomaska z Koalicji Obywatelskiej.

Na każdej wystawie pokazywana jest jakaś sztuka. Sztuką, którą chcemy pokazać, przez tę 5 lat PiS opanował do perfekcji. To sztuka afer, pobierania publicznych pieniędzy. Tych afer było kilkadziesiąt, setki. Tutaj pokazujemy tylko kilkanaście z nich. Są afery dotyczące nepotyzmu, jest afera Misiewicza, są afery dotyczące partactwa, afera Sasina, są afery dotyczące braku transparentności, jest afera majątku Morawieckiego, są afery dot. korupcji, wykorzystywania wpływów” – dodawał przewodniczący Nowoczesnej Adam Szłapka z Koalicji Obywatelskiej.

źródło: 300polityka.pl

Obejrzyj video z konferencji prasowej

ODWIEDŹ WIRTUALNE MUZEUM 100 AFER PIS!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk