Wybory 2020. Pomorze rozlicza prezydenta Andrzeja Dudę. „Jedyny ślad to prezydenckie zdjęcie w złotej ramce”

2020-05-290

Z pewnym przekąsem można powiedzieć, że jedyny ślad jaki podczas pięcioletniej kadencji zostawił na Pomorzu prezydent Andrzej Duda, to jego zdjęcie, oprawione w złotą ramkę, które wisi w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Tak marszałek Mieczysław Struk mówił podczas konferencji „Pomorze rozlicza Andrzeja Dudę”.

W tej konferencji przed Pomorskim Urzędem Wojewódzkim poza marszałkiem udział wzięli: posłanka Agnieszka Pomaska, wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak i wójt gminy Potęgowo Dawid Litwin.

Posłanka Pomaska zaczęła od zadania jednego, ważnego – jak się wyraziła – pytania.

– Jesteśmy przed urzędem wojewódzkim, a jak państwo wiedzą mamy do czynienia z oskarżeniami o molestowanie seksualne przez jednego z wicewojewodów. Chcę więc zadać pytanie wojewodzie, premierowi RP, czy podejmą działania wyjaśniające w tej sprawie? Nie rozstrzygam tego jak było, ale oczekuję natychmiastowej reakcji – mówiła.

Przechodząc do podsumowania pięcioletniej kadencji prezydenta Dudy stwierdziła, że Pomorze jak chyba żadne inne miejsce w Polsce ucierpiało w wyjątkowy sposób w wyniku decyzji rządu, które miały akceptację prezydenta Dudy. Mówiła, że dzisiaj prezydent bardzo lubi się chwalić, że dzięki niemu i rządowi samorządy coś dostały. Ale w przypadku Pomorza efekt byl odwrotny. Bo tu raczej zabierano, niż dawano – tłumaczyła.

Czytaj więcej

źródło: dziennikbaltycki.pl

Obejrzyj zapis video z konferencji prasowej

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk