W TVP zaatakowano posłankę PO. Pokazała, jakie esemesy dostała po „Wiadomościach”

2020-05-270

„Ty szmato! Jesteś nie tylko brzydka, ale i głupia” – to fragment jednego z esemesów, jakie posłanka Agnieszka Pomaska otrzymała tuż po wtorkowym wydaniu „Wiadomości” TVP. Dalej jest jeszcze więcej obelg i mnóstwo wulgaryzmów. W ten sposób zwolennicy „dobrej zmiany” zareagowali na materiał w głównym dzienniku narodowego nadawcy.

„Pozdrawiam tak zwane 'Wiadomości'” – napisała wieczorem na Facebooku Agnieszka Pomaska. Posłanka PO swój wpis opatrzyła hasztagiem #HejtStop i zamieściła zdjęcia wyjątkowo wulgarnych esemesów, jakie otrzymała od „obrońców” ministra zdrowia.

Zobacz post Posłanki Pomaskiej

„Wiadomości” postanowiły stanąć w obronie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. W programie o 19.30 zdementowano wszelkie zarzuty dotyczące tzw. afery maseczkowej czy dotacji dla firmy, której współwłaścicielem jest brat ministra, Marcin Szumowski. Ale to była obrona poprzez atak.

„Seria wpadek posłanki Platformy Obywatelskiej Agnieszki Pomaski (pisownia oryginalna – powinno być „Pomaskiej – przyp.red.). Chęć uderzenia w ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego jest wśród polityków opozycji tak duża, że bez sprawdzania faktów, z ich strony padają kolejne oskarżenia” – poinformowano w „Wiadomościach”.

 W materiale zauważono pomyłki posłanki PO, nie dostrzeżono zaś sedna – faktu, iż niezwykła seria dotacji dla OncoArendi (kierowanej przez brata ministra Szumowskiego, jego żona ma w niej udziały) wzbudziła zainteresowanie Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Chodzi o dotacje Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), które podlega Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego, właśnie dla OncoArendi.

Czytaj więcej

źródło: natemat.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk