„Nic się nie stało” w Zatoce Sztuki w Sopocie. „Gdzie był minister Ziobro?”

2020-05-210

„Jak to jest, że jedne ofiary pedofilów i ich dramat powoduje, że prokurator generalny powołuje spec-zespół, a inne ofiary, te pedofilów w sutannach, spotyka milczenie lub zaniechania ze strony władz” – pyta po filmie „Nic się nie stało” o sopockiej Zatoce Sztuki posłanka Barbara Nowacka.

W środę w TVP premierę miał film dokumentalny Sylwestra Latkowskiego „Nic się nie stało”, dotyczący sprawy „Krystka”, „Turka” i klubów w Sopocie, w których miało dochodzić do gwałtów nastolatek. Latkowski wraca w filmie do opisanej m.in. przez „Gazetę Wyborczą” sprawy 14-letniej Anaid, która popełniła samobójstwo po tym, jak miała zostać zgwałcona przez „Krystka”.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik poinformował po filmie, że w prokuraturze powołany zostanie specjalny zespół do zbadania tej sprawy. (…)

Politycy skomentowali też informację o powołaniu specjalnego zespołu w prokuraturze do zbadania tej sprawy. 

„Te wszystkie wstrząsające rzeczy z filmu #NicSieNieStalo Latkowskiego można było przeczytać w książce nieżyjącej już niestety Bożeny Aksamit i Piotra Głuchowskiego z 2016 roku. Gdzie przez te cztery lata był puszący się dziś o jakichś specjalnych komisjach Minister Ziobro?” – napisała na Twitterze Agnieszka Pomaska, pomorska posłanka KO. 

Zobacz tweeta Posłanki Pomaskiej

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk