Koronawirus w Polsce. Niefortunne słowa minister. Jadwiga Emilewicz krytykowana

2020-03-190

„Mam nadzieję, że ta sytuacja nauczy nas, że należy się ubezpieczać” – powiedziała na antenie TVN 24 minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, odnosząc się do koronawirusa. Nie umknęło to uwadze dziennikarzy i polityków.

Oceniają, że te słowa są nie na miejscu i wspominają wypowiedź Włodzimierza Cimoszewicza. „Trzeba się ubezpieczać, a ta prawda jest ciągle mało powszechna” – mówił w czasie powodzi tysiąclecia.

„Niefortunna kalka językowa z Włodzimierza Cimoszewicza. Wtedy wypowiedź Cimoszewicza zakończyła jego premierostwo” – zwraca uwagę Piotr Białczyk, dziennikarz Wirtualnej Polski.

„Inspirację” słowami Cimoszewicza zauważyli też Patryk Michalski z RMF FM i Patryk Słowik z „Dziennika Gazety Prawnej”. Drugi z dziennikarzy nazwał wypowiedź Emilewicz „wysoce niefortunną”. Głos w sprawie zabrała też była dziennikarka Karolina Hytrek Prosiecka. „Trzeba było się ubezpieczać. Pamiętamy” – napisała.

Wypowiedź Minister Emilewicz krótko skomentował również Senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza dodając do zacytowanych słów „#arogancja” – zobacz tweet Senatora(przyp. red.)

źródło: wiadomosci.wp.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk