„Moim celem jest zasypanie podziałów”. Małgorzata Kidawa-Błońska zabiega o głosy w Gdańsku

2019-11-290

Małgorzata Kidawa-Błońska gościła w piątek w Gdańsku. – Nasze państwo skapitulowało – oceniła zamieszanie wokół prezesa NIK.

Wicemarszałek Sejmu przyjechała do Gdańska, aby zabiegać o poparcie u lokalnych członków Platformy Obywatelskiej w prawyborach, które mają wskazać kandydata tej partii w przyszłorocznym wyścigu do fotela prezydenta Polski. Jej rywalem jest prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. 

Małgorzata Kidawa-Błońska za cel swojej prezydentury uważa “zasypanie podziałów między Polakami”. – Jako obywatele możemy się pięknie różnić. To wielka siła. Ale o edukację, obronność czy ochronę klimatu musimy dbać wspólnie – mówiła podczas konferencji prasowej przed wejściem do Europejskiego Centrum Solidarności. 

Wicemarszałek Sejmu otoczył wianuszek trójmiejskich posłów i posłanek PO, m.in. Agnieszka Pomaska, Henryka Krzywonos-Strycharska, Beata Chmiel, Jerzy Borowczak oraz Tadeusz Aziewicz.  

Czy wobec tak szerokiego poparcia Jacek Jaśkowiak nie ma czego szukać na Pomorzu?

– Nie ukrywam: dla mnie kandydatura Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jest oczywista. Po pierwsze, stoi za nią rewelacyjny wynik w Warszawie [zdobyła wtedy 416 tys. głosów – przyp. red.]. Po drugie, jest powszechnie rozpoznawalna i szanowana – mówiła Pomaska. – Nie umniejszam roli Jaśkowiaka w polityce. Tylko to jeszcze nie ten moment. Potrzebuje doświadczenia w krajowej polityce.  

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Fot. Michał Ryniak / Agencja Gazeta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk