Finisz kampanii wyborczej – konferencja na przedprożu Dworu Artusa

2019-10-110

W najbliższą niedzielę, 13 października, odbędą się wybory do Sejmu i Senatu RP. O północy, z piątku na sobotę, zacznie obowiązywać cisza wyborcza.

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz, na wstępie, pogratulowała Oldze Tokarczuk, której przyznano Literackiego Nobla. Następnie przypomniała o inicjatywie „Akacja Demokracja”, w której Miasto Gdańsk bierze udział.

– To chyba najważniejsze wybory w tym 30-leciu. Stańmy wszyscy po stronie demokratycznych wartości. Skorzystajmy ze swojego prawa i powinności, jaką jest karta wyborcza. Użyjmy jej bardzo świadomie – apelowała pani prezydent. – Idziemy na rekord. Jak wiecie, Miasto Gdańsk podjęło rękawicę rzuconą przez „Akcja Demokracja”. Marzę o tym, żeby gdańszczanki i gdańszczanie poszli tłumnie do wyborów. Żebyśmy pokazali w 30. roku od pierwszych częściowo wolnych wyborów, że to jest dla nas ważne. Bijemy się o to, by frekwencja wyborcza wyniosła więcej niż 60 proc. Według danych z dzisiejszego poranka, ponad 18,2 tys. dopisało się już do spisu wyborców. Są to głównie młodzi, którzy tutaj w Gdańsku pracują. Bardzo się z tego cieszę. Kiedy frekwencja przekroczy 60 proc, wówczas będziemy świętować – w przyszły weekend mamy przewidzianych kilka atrakcji.

Przypominamy, że lokale wyborcze będą otwarte w godz. 7 – 21. Jeżeli ktoś z Gdańska wyjeżdża, i nie będzie go w niedzielę, to jeszcze dziś (11 października) może odebrać w Urzędzie Miejskim zaświadczenie, które pozwoli mu na głosowanie w dowolnym lokalu wyborczym w Polsce, jak i za granicą. Jest też możliwość dowiezienia do lokalu wyborczego każdej osoby, która nie jest w stanie sama tam dotrzeć – informowała Przewodnicząca Owczarczak. – Robimy wszystko, by każdy kto ma chęć, poszedł zagłosować, a tych, którzy tej chęci jeszcze dziś nie mają, zachęcamy – pójdźcie zagłosować.

Posłanka Agnieszka Pomaska, i kandydatka do Sejmu RP, podkreślała, że jeszcze w piątek, kandydaci i kandydatki do Sejmu, będą zachęcać i przekonywać mieszkańców do udziału w wyborach.

– Decydujemy o najbliższych czterech latach, też o najbliższych 10-15 latach, bo wiecie, jak ciężko zmienić decyzję, która już raz została podjęta. Idźmy na wybory, głosujmy mądrze – apelowała posłanka Pomaska.

Źródło: https://www.gdansk.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk