’Przyszłość Polski leży w Twoich rękach’ – debata WWF

2019-09-170

„Ekopatrioci. Przyszłość Polski leży w Twoich rękach” – m.in. pod takim hasłem WWF Polska zorganizował w Gdańsku debatę z politykami dotyczącą powstrzymania zmian klimatycznych i postępującego kryzysu klimatycznego.

Odejście od energetyki opartej na węglu, inwestycje w przyjazny środowisku transport, powstrzymanie degradacji Bałtyku, ekologiczne rolnictwo i powstrzymanie plagi importu śmieci do Polski – m.in. o to pytali lokalnych polityków przedstawiciele organizacji WWF Polska w Gdańsku.

– Proponujemy odejście od systemowego wykorzystywania węgla w energetyce do roku 2035 – mówiła Agnieszka Pomaska. – To musi być wspólna polityka, z uwzględnieniem potrzeb m.in. górników. Cel jest ambitny, ale sposób musi być bezpieczny. Odnawialne źródła energii są m.in. odpowiedzią, jak zrobić to bezpiecznie.

Obok węgla, poruszono kwestie suszy, wysychających rzek i planowanego w tym kontekście rozwoju transportu śródlądowego. Przedstawiciele WWF zaznaczali, że najczystszą i najbardziej ekonomiczną alternatywą jest rozwój transportu kolejowego. Dyskutowano również o zasobach połowowych Bałtyku, zanieczyszczeniu Zatoki Gdańskiej, ekologicznym rolnictwie i powstrzymaniu importu śmieci do Polski (dziś trafiają one nawet z Nigerii).

Zapis wideo z debaty

 

 

Źródło: https://dziennikbaltycki.pl/gdansk-politycy-o-klimacie-wwf-stoimy-na-skraju-katastrofy-ekologicznej-przez-lata-w-polsce-ignorowalismy-to-zagrozenie/ar/c1-14430261

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk