Hejter skazany. Poseł Pomaska znowu wygrała

2019-09-170

Taki wyrok sprawia, że czuję, że walka z hejtem ma jakiś sens, przynajmniej symboliczny. Widać to też po reakcjach ludzi. Mam nadzieję, że to choć trochę będzie odstraszało. Nie chodzi o mnie, bo ja sobie poradzę, ale na hejt nie są narażone tylko osoby publiczne, politycy. Anonimowość internetu sprawia, ze ta nienawiść spada również na osoby zupełnie prywatne.

Ta ostatnia sprawa była nietypowa. Czwarta, którą wygrałam, ale w tym przypadku była o tyle dziwna sytuacja, że wyjątkowo prokurator wszczął postępowanie z urzędu. Ten cały hejt odbywał się w trakcie debaty po zamordowaniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Miałam wystąpienie sejmowe i na sali sejmowej były wszystkie służby, był tam też ówczesny minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński. Wtedy powiedziałam o tym wpisie z mównicy, więc postępowanie musiało być wszczęte z urzędu. Co ciekawe, zeznawałam w prokuraturze, ale w ogóle nie zostałam poinformowana o tym, że ten wyrok zapadł.

Czasami człowiek chciałby machnąć ręką i mieć święty spokój. Wybrałam jednak trochę inną drogę. To nie jest łatwe. W związku z innym zawiadomieniem prokuratura nie wykonała do mnie żadnego telefonu. Wysyła mi listy polecone z wezwaniami, w związku z tym, że złożyłam zawiadomienie, żeby przeciwko temu hejterowi zeznawać. Dziś odebrałam dwa polecone. Jeden był wysłany 3 września z wezwaniem na 6 września. Drugi powtórnie wysłany z datą 10 września, z wezwaniem na 13 września. Tak jakby ktoś chciał ukręcić tę sprawę. Nie czekają nawet na fizyczne odebranie tego listu.

Mam jednak poczucie, że nie chodzi o mnie, że to jest część mojej działalności. Mam nadzieję, że to przyniesie coś dobrego wszystkim, którzy z hejtem się spotykają.

Źródło: https://natemat.pl/284723,hejter-skazany-agnieszka-pomaska-z-po-o-mowie-nienawisci-i-wyroku-sadu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk